Čo je bazZi.sk?

vyhľadávač inzerátov - agregátor inzercie

Cieľom je zjednodušiť prehľadávanie hlavných slovenských inzertných portálov pomocou jediného nástroja.

Snažíme sa o pomerne podrobnú indexáciu verejne dostupných zdrojov. Zámerne neindexujeme kontaktné údaje, tiež neuverejňujeme celé znenie pôvodného inzerátu a nezodpovedáme za obsah inzerátov.

Takže, čo bazZi.sk konkrétne robí?

Neprebieha v ňom len jednoduchá indexácia, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pomocou filtrov zjednocuje kategórie, upravuje a rozpoznáva lokality, sťahuje a neskôr dokonca aktualizuje dátumy a ceny. Ďalej tvorí miniatúry obrázkov v jednotných rozmeroch, no v pomerne vysokej kvalite. Ignoruje staré inzeráty, čiže neskresluje počty inzerátov v databáze starými a zabudnutými inzerátmi. Nevytvára veľký tlak na indexované portály. Priemerný čas synchronizácie je ale pomerne nízky. Synchronizácia trvá len 1-7 hodín(zvyčajne menej), v závislosti od konkrétneho portálu. Momentálne je na bazZi naindexovaných 19 portálov(cez 3 milióny inzerátov, nie starších ako 3 mesiace) a pribudnú ďaľšie.

Tipy a triky

Kde sú podkategórie?

Možno ste si všimli, že bazZi obsahuje len hlavné kategórie. Je nutné si uvedomiť, že rôzne weby majú rôzne triedenie inzerátov a zjednotiť takýto chaotický systém je niekedy veľmi ťažké. Niekedy samotní zadávatelia inzerátov, či už úmyselne alebo neúmyselne, inzerát nesprávne zaradia. Časom, ale určite niektoré podkategórie pribudnú.

Ako efektívne vyhľadávať?

Hlavnou silou bazZi je rýchle vyhľadávanie podľa zadaného výrazu. Ak máte stále priveľa výsledkov nezodpovedajúcich hľadanému výrazu, tak môžete vyskúšať zadať konkrétnejší výraz, prípadne odfiltrovať nežiadúce výsledky cenovým rozpätím. Najefektívnejšie je zadávať hľadaný výraz v základnom tvare(napr.: ̶ ̶k̶u̶p̶i̶m̶ ̶h̶e̶r̶n̶u̶ ̶k̶o̶n̶z̶o̶l̶u̶ -> herna konzola ✓), mnohí úspešní inzerenti to veľmi dobre vedia a zbytočne názvy neskloňujú.

Využite fulltext naplno:

Fulltext bazZi zahŕňa ako názov, tak aj obsah inzerátu, ale v niektorých prípadoch aj ďaľšie údaje. To je vec, ktorú musíte využiť. (Napríklad pri realitách môžete napísať aj názov obce, pri autách rok výroby, ...)

Naše bazZi podporuje vyhľadávanie neúplných slov už od troch písmen. Ak si myslíte, že hľadaný výraz majú ľudia vo zvyku skloňovať, kľudne odoberte zopár posledných znakov, ale nesmiete slová skrátiť na menej ako 3 znaky. Slová kratšie ako 3 znaky sú vyhľadávané striktne v danom tvare.

Rozšírené nastavenia fulltextového vyhľadávania - možno kombinovať

Kliknutím na nastavenia(ozubené kolieska) môžete nastaviť:

a) Vyhľadávanie vašich výrazov len v názvoch inzerátov.

b) Vyhľadávanie výrazov len v zadanom tvare. Vtedy sa vyhľadávajú slová striktne v danom tvare, prípadne viac slov ako jeden výraz. ("iphone 6s", "škoda 120", "macbook air",...)

c) Rozšírené vyhľadávanie - používanie ponecháme na Vašom uvážení. Služba je určená skôr pre skúsenejších užívateľov, pretože uprednostnenie závisí aj od iných faktorov ako je dátum inzerátu, poloha slova a iné.

1.Umožňuje Vám zvoliť si slová, ktoré sa v inzeráte musia nachádzať a slová, ktorých prítomnosť v inzeráte spôsobí jeho mierne uprednostnenie. Predstavte si, že hľadáte napríklad "passat", ale uprednostňujete diesel a novšie ročníky. Tak do prvej kolonky napíšete "passat" a do druhej "diesel 2015 2016". BazZi následne vyhľadá inzeráty, ktoré obsahujú "passat" a zoradí ich, okrem iného, aj podľa obsahu 'vedľajších parametrov'.

2.Pri zadaní čisto vedľajších parametrov, bez zadania hlavného výrazu sa charakter vyhľadávania zmení. Vyhľadávajú sa inzeráty, kde sa nachádza aspoň jeden z vedľajších parametrov a tie sa tiež uprednostňujú na základe ich výskytu a polohy.

Tipy (vyplývajúce z reálnych skúseností a kapacít bazzi):

Reality v konkrétnej obci? - skúste zadať do výrazu názov obce.

Rok výroby auta? - skúste pridať rok do výrazu (napríklad: "2010").

Skracujte jednotlivé slová(na minimálne 3 znaky) pre zobrazenie aj tých inzerátov, kde je konkrétny výraz skloňovaný, ak je to potrebné.

Ako pridať inzerát?

Pre pridanie inzerátu je nutné sa zaregistrovať. Zverejnenie inzerátu vo vyhľadávači inzerátov je spoplatnené podľa platného cenníkaa riadi sa platnýmipodmienkamivyužívania služieb bazZi.sk.